איך תהפכו להיות בריאים יותר- פוסט על שינויי דפוסי חשיבה

כולנו רוצים להיות רזים יותר. ואני לא אשכח מה דיאטנית אחת אמרה לי בטלפון: "אף אחד לא מרוצה מהתחת שלו." ואולי לא רזים יותר, אבל בכל מקרה כולם רוצים להיות בריאים. יותר.

אני מרבה לדבר אתכם ולהזכיר גם בשיעורים את ה mind power

כן זה הגמד הקטן הזה בראש שצועק עלינו באמצע התרגיל לא להפסיק להמשיך עוד קצת.

אז בוא נראה איך אפשר לחזק ולשכלל את ה mind כדי שיעבוד לטובתינו ויעזור לנו לחיות אורח חיים בריא יותר.

כדי שנהיה בריאים יותר, אנחנו צריכים לחשוב בריא יותר. ועל כן אנחנו צריכים לשנות את דפוסי החשיבה שלנו.

בוא נתחיל מההתחלה:

אוכל בריא זה טעים - תכניסו לעצמכם לראש. ממש כך. ירקות זה טעים, פירות זה מדהים ואין כמו מים. גם אם אתם לא חושבים את זה באמת. מחשבה בוראת מציאות, ואם תחשבו את זה מספיק זמן והרבה זמן אתם גם תאמינו בזה. וזה בדיוק מה שקרה לי. לא היה דבר שאהבתי יותר מפיצות ופסטה שמנת פיטריות- כשהחלטתי שזהו, אמרתי לעצמי שוב ושוב כל הזמן שרק מה שבריא הוא טוב לי וטעים לי, וכך גם ירד הרצון וההשתוקקות לדברים המשמינים.

לראות את הערך התזונתי - you are what you eat- כמה שאני אוהבת בורקסים, לחם לבן, גלידה, אני יותר אוהבת להיכנס לבגדים שלי ולהרגיש טוב. לכן כשאני מסתכלת על אוכל אני מסתכלת כמה הוא טוב לי. מה הערך התזונתי שלו. האם הוא בריא לי? האם הוא סתם משמין? וזה מה שאני שואלת את עצמי.

על כן עברתי ללחם מלא, פסטה מחיטה מלאה, אורז- חצי חצי...

לזוז in - להתעצל out - יצא לי לא פעם לשמוע אנשים מסביבי מתגאים בכך שהם לא עושים ספורט. לעשות ספורט זה טוב בכל כך הרבה מובנים ומשפיע על כל כך הרבה אספקטים בחיים: לא רק שאנחנו בריאים יותר ונראים טוב יותר, זה משפיע על העבודה שלנו, המשפחה וגם חיי המין (פוסט על זה בהמשך :)). ספורט זה מגניב ספורט זה קול. להתעצל זה לא קול! רוצים לשכב על הספה כל הזמן? אל תתפלאו שיכאב לכם הגב וינזלו לכם השניצלים, הגיע הזמן להרים את הישבן ולהזיז את הטוסיק לפי הקצב של המוזיקה!

אין דבר כזה חודשיים וזהו - זה תהליך אינסופי וזה דרך חיים- כתבתי שני דברים מאוד חשובים שקשורים אחד בשני. קודם כל זאת ההבנה שברגע שמפסיקים לעשות ספורט- הכל חוזר חזרה, אנחנו מאבדים את מה שעבדנו עליו ולא משנה כמה אתם חזקים. גם אני חוזרת מחופשה (ואפילו אם התאמנתי במהלכה) קצת חלודה - לוקח קצת זמן לחזור חזרה. הנקודה היא, שזה חלק מהחיים, כמו שאנחנו אוכלים אנחנו עושים ספורט- זה must.

וזה תהליך. אנחנו מתחילים מנקודה מסויימת ורק ממשיכים להתחזק (אם מתמידים כן?!).השיפור הוא אינסופי. במיוחד בפילאטיס. תמיד יש לאן להתקדם תמיד יש לאן לדייק. עוד למתוח עוד להתחטב, וזה תהליך שכיף להיות בו וכיף להרגיש איך הגוף מפעם לפעם מתחזק. לפני שהפכתי למאמנת, כמתאמנת, ידעתי שהספורט הוא דרך חיים, אבל לא ידעתי כמה אפשר להשתפר וכמה אפשר עוד להתקדם.

כשהצלחתי לעשות משהו שבחיים לא האמנתי שאצליח, החוויה של האושר, החוויה של ההצלחה, אחראית על חיוך טיפשי שמלווה אותי בלב כבר הרבה זמן. ולראייה:

על כן תמיד תראו קדימה ותחשבו כמה דרך עברתם ואילו פירות מדהימים מחכים לכם בהמשך!

כדאי לקרוא...