4 מפתחות לריכוז שלכן בשיעור

שיעורי הפילאטיס הכי טובים שהייתי בהם הם אלו שהצלחתי "ללכת לאיבוד" להיסחף עם השיעור

ולהתחבר לשרירים בגופי שלא הכרתי בקיומם.

אני מדברת על הרגע הזה שאת כל כולך בתוך הגוף, בתוך השיעור, שאת משחררת את כל המחשבות ופשוט עושה את התרגילים, בלי להסס בלי לחשוב. מבצעת אותם בנינוחות קלילות ובזרימה, את כל כך בתוך הרגע הנוכחי שאת שוכחת לגמרי מהזמן.

האם אי פעם היית שם?

כשהכל מתחבר והגוף פשוט עושה ואת לא מאמינה שאת מצליחה וזאת הרגשה מדהימה?

באנגלית קוראים לזה "מצב זרימה" flow state

מצב שמושג בחיבור של מספר משתנים והופך את השיעור לחוויה מדיטטיבית שמרוממת את הרוח וכמו אחרי מדיטציה, היא משחררת ומשרה שלווה ורוגע.

איך מגיעים לזה? 4 מפתחות להלן:

1. תשוקה - תבחרו בספורט שאתן אוהבות. כשאנחנו בוחרות לעשות את הספורט שאנחנו אוהבות, אנחנו מפיקות את היתרונות כבר מהרגע שנכנסנו בדלת. כשאת מתרגשת להגיע לשיעור, או מחכה להגיע לשיעור, את כבר תכיני את עצמך אליו ותרצי להפיק ממנו כמה שיותר. אם אתן מתאמנות כדי לרצות מישהו אחר או כי "צריך", יפחתו הסיכויים להגיע למצב זרימה.

2. הכנה מנטאלית - לפני השיעור תזכירו לעצמכן למה אתן מתאמנות. מה אתן רוצות להפיק מהאימון. מה אתן צריכות לעשות כדי להינות מהאימון וכדי שהוא יהיה הכי טוב שיש?(אולי צריך לאכול משהו קטן, אולי לנוח) עם קצת תשומת לב לפרטים הקטנים תגיעו לשיעור יותר מוכנות ויפחתו הסיכויים שתרגישו שאתן רק עוברות בין מנחים או לא מרוכזות.

3. בצעו תרגילים מאתגרים, אך אפשריים- האתגר הוא הקושי הוא מה שמותח לנו את הגבולות. הוא צריך להיות אפשרי, יותר מזה, אתן צריכות להאמין שאתן מסוגלות לבצע אותו.

אם התרגיל יותר מידי מאתגר לא תצליחו לבצע אותו בפשטות בתוך הזרימה.

אם התרגיל לא מאתגר מספיק, מנטלית- אתן לא תתרכזו בו ופיזית-לא תרגישו את הגוף עובד.

4. תיקחו אחריות על התהליך- כשהמחשבות שלכן בשיעור נודדות לעבר, לעתיד, האם אתן עושות מאמץ להחזיר את המחשבות לרגע הנוכחי? חשוב לחזור ולהתרכז. כמו גם לשחרר ציפיות ומחשבות שמעוררות לחץ, כמו להצליח תרגילים מסויימים, ההבנה שהכל קורה בהדרגה ובסבלנות עוזרת להגיע למצב זרימה. או כמו שרשום בשטיח החמוד הזה

מקווה שנתתי לכן כמה נקודות למחשבה, נתראה בשיעור :)))

כדאי לקרוא...